Açıklama
Torcap Kodla Tarih Kodlamalı Konveyörlü Poşet Kapatma Makinası
Sonkaya Torcap Kodla Tarih Kodlamalı Konveyörlü Poşet Kapatma Makinası, paslanmaz malzemeden üretilmiş olup, her türlü poşeti kapatma gücüne sahiptir ve aynı zamanda tarih kodlama özelliği ile iki makinanın işlevini bir arada sunar. Bu sayede üretiminizi ciddi oranda hızlandırır.
Makinemiz, poşetlerinizi 4 aşamada mühürler ve 4 satıra kadar tarih kodlar. İşlem adımları şu şekildedir:
- Isıtma: Konveyörün sağ tarafından alınan poşet, alt ve üst ısıtma çeneleri tarafından 12 mm genişliğinde ve 300 dereceye kadar ayarlanabilen yüksek ısıda yapıştırılır. Teflon bantlar sayesinde ısıtma çeneleri poşete zarar vermez.
- Soğutma: Isıtma işleminden sonra, üst ve alt soğutucu bloklar ani soğutma sağlar.
- Presleme: Soğuyan poşet ağzı, metal top ve kauçuk silindirler arasından geçerek mükemmel bir yapışma sağlar.
- Kodlama: Tarih kodlama klişesi MURTO katı mürekkep topundan mürekkep alınarak poşetin ağzına otomatik olarak istenilen tarih kodlanır, böylece ayrı bir tarih kodlama makinası kullanımına gerek kalmaz.
Tüm bu 4 aşama, konveyör hızına bağlı olarak sadece bir iki saniyede otomatik olarak tamamlanır, el ile müdahaleye gerek kalmaz.
TORCAP KODLA ile aşağıdaki poşetleri mühürleyip tarih kodlayabilirsiniz:
- Otoklav poşetleri (sterilizasyon poşetleri)
- Metalize poşetler
- Naylon poşetler
- Alüminyum poşetler
- Yandan körüklü poşetler
- Oturan poşetler (doypack poşetler)
- Kilitli poşetler (zipli poşetler)
- Kraft torbalar
- Quadro poşetler
Sarf malzeme olarak stoklarımızda sürekli teflon bant, dişli kayış, mürekkep topları, ısıtıcı rezistans ve diğer gerekli malzemeler bulunmaktadır.
Eski ürün kodu: SMAPY310
Teknik Özellikler Tablosu
| Özellik | Detay |
|---|---|
| Kapatma Genişliği | 6mm – 12mm |
| Poşet Kalınlığı | 300 – 800 mikron |
| Poşet Türleri | Naylon (PP / PE), metalize, zipli, kilitli, körüklü, alüminyum poşetler, sterilizasyon poşetler, otoklav poşetler |
| Konveyör Hızı | En fazla 12 metre / dakika |
| Taşıma Kapasitesi | En fazla 5 kilo |
| Materyal | Yapıştırma çeneleri pirinç, kasası paslanmaz krom malzeme |
| Çalışma Voltajı | 220V / 50Hz |
| Güç | 650 Watt |
| Boyutlar (En/Boy/Yük.) | 90*39*30 cm |
| Ağırlık | 25 Kg |






















